Ako aktívna operná speváčka a hud. pedagóg spevu som sa rozhodla pre vlastnú potrebu a súčasne pre účely prázdninového vzdelávania – workshopy , kúpiť druhé pianino. Vďaka pozitívnym referenciám od známych som oslovila p. Šulca, ktorý mi  za krátky čas pianino našiel a k mojej veľkej radosti technicky pripravil tak, že som sa od začiatku do pianina priam zamilovala. Pretože som chcela, aby bolo pianíno súčasťou interiéru a pritom pôsobilo reprezentatívne, o pár rokov som požiadala p. Šulca  o zmenu povrchovej úpravy pianína podľa mojich špecifikácií.  Výsledok a celkový efekt zmeny maximálne prekonal moje očakávania.

Odbornosť  p. Šulca v starostlivosti o moje pianíno pravidelne využívam a pokiaľ mám možnosť, služby a profesionalitu p. Šulca vrelo odporúčam kolegom a známym.  

Bratislava / Lúčka

Po starých rodičoch som získala cca 80 ročný klavír, plnopancierový. Dnes na ňom hra moja staršia dcéra a preto som sa rozhodla klavír celkovo repasovať, aby sa udržala rodinná tradícia a zachoval kus starožitnosti pre ďalšiu generáciu.

Veľmi oceňujem prístup pána Šulca, ktorý vrátil nášmu klaviru  orig. farbu, jedinečny zvuk a pripravil ho na ďalšie desaťročie využitia :-)

Radoľa

S Richardom Šulcom a jeho prácou som mal prvý krát možnosť sa stretnúť na súkromnom konzervatóriu Heleny Madariovej v Nitre. Od začiatku našej spolupráce ma prekvapil záujem pána Šulca o moje pocity z nástrojov, ktoré v tom čase na škole opravovala ladil. Pripraviť každému učiteľovi klavír na mieru na mňa zapôsobil. Profesionálny prístup k práci a zanietenosť pre svoje remeslo ma priviedlo k rozhodnutiu, že si dám u p.Šulca vykonať generálnu opravu staršieho nástroja (cca 80 rokov), na ktorom som ako klavirista vyrastal. Bolo to pianíno II. triedy značky Rösler (Česká Lípa) vysoké 135 cm. Vzhľadom k tomu, že bol klavír asi 25 rokov v paneláku, počas celej doby absolvoval iba 1 výbrus a v podstate sa takmer neudržiaval (iba sa ladil) nebol v dobrom stave. Spoločne so synom odviedli vynikajúcu prácu nie len po technickej stránke ale príjemne pôsobí aj imitácia dubovej kresby na povrchovej úprave celého nástroja zo smrekového masívu. Okrem vyplnenia všetkých prasklín a odlomených častí boli na nástroji vymenené kolíky a struny od nemeckého výrobcu, ktorý sa špecializuje na historické nástroje. Nasadené prvotriedne kladívka, dusitkový systém a vymenené všetky plstené a kožené časti mechaniky. Nástroj bolo takto možno regulovať na pôvodné továrenské nastavenie a do veľkej miery použité materiály a technológie ešte vylepšili niektoré aspekty. Nástroj získal novými strunami, kladívkami a celkovým nastavením výnimočný tón. Generálna oprava odkryla akustické prednosti tejto konštrukcie nástroja, ktorý obstojí aj vedľa úplne nového nástroja vyrobeného modernými technológiami. Podľa môjho názoru majú takéto nástroje čosi naviac oproti novým nástrojom. Ručná práca a použité materiály ukážu svoje prednosti. Mal som možnosť hrať na viacerých starších nástrojoch, ktoré Richard Šulc opravoval a porovnať ich s novými. Cenový rozdiel medzi opravou staršieho nástroja a kúpou nového je významný (je to asi polovica) a v prípade klavíra s vysokou rezonančnou doskou je na mieste uvažovať o generálnej oprave. O nástroj sa pravidelne stará a vylepšuje ho. Osem rokov postupnej práce na tóne a stabilizácii ladenia prinieslo svoje ovocie v podobe výnimočného zvuku, a príjemného pocitu z hry. Klavír dokáže zrealizovať čo si človek pomyslí bez zvláštneho úsilia. Podobné pocity vyjadrili aj kolegovia klaviristi, ktorí mali možnosť si na ňom zahrať. Inšpiruje ma to pri práci a teším sa keď môžem práve na ňom pripraviť nejakú korepetíciu alebo vymyslieť hudbu do predstavenia.

Richard Šulc sa pre mňa stal dôležitým partnerom pri mojej práci, pretože pripravuje nástroje mne a mojim žiakom či už v škole alebo doma. Práca technika – ladiča je dôležitým článkom pri pestovaní vzťahu človeka k nástroju a hudbe všeobec-ne. Som rád, že som takéhoto profesionála a skvelého človeka stretol a prial by som aj ostatným ľuďom venujúcim sa hre na klavíri aby mali takéhoto spojenca pri práci alebo pri Svojej záľube.

Kysucké Nové Mesto

Chcela by som vyjadriť maximálnu spokojnosť . Aj napriek tomu, že si náš klavír vyžadoval generálnu opravu, pretože nebol veľmi dlho ladený, dnes hrá ako nový. Veľmi oceňujem zodpovedný prístup zo strany pána ladiča a v neposlednom rade i dobrú cenu. Určite odporúčam každému. :-)

Kremnica

Please reload

Korzar - Richard Šulc, Atelier Piano, Ladenie klavirov a pianín, Oprava klavírov a pianín, Servis klavírov a pianín, Richard Šulc, mada music, melody shop, piano servis, Drnek piana, Petrof, Hudobné nástroje, Hudobniny, akcia, zadarmo, výhodný nákup, zľava, výpredaj, Muzikus, pianos, Koňuch, klavire eu, muziker, sťahovanie klavirov, bazar, bazos, pirický, opravy hudobných nástrojov, Antonín Petrof, Kizak, Bujnovska, Matovič, Balog, Hupka klavir, Piano studio,

Aký bol začiatok, aká je súčasnosť a budúcnosť firmy Atelier Piano, prezrádza článok z novín : KORZÁR

Správna oprava klavíra oživí umenie starých majstrov.

Východoslovenské noviny KORZÁR 2016

V rodine vlastníme štýlové zákazkovo vyrábané pianíno Petrof a pretože hráme viacerí, po niekoľkých rokoch pianíno potrebovalo naladiť.  Môj tip na ladiča klavírov padol na p. Šulca zo Spišskej N.Vsi. V úvode ma p. Šulc prekvapil svojou zaneprázdnenosťou čo znamenalo dlhšiu čakaciu dobu, ale dobre že sme počkali ! Profesionálny prístup, fantastický výsledok, úžasný počuteľný rozdiel ako pianíno hrá od prvého dotyku.

Štrba

Rád by som vyjadril spokojnosť s priebehom ale i výsledkom opravy a ladenia môjho piana značky Petrof. Oceňujem najmä profesionálny prístup, kvalitnú prácu a tiež dodržanie vopred dohodnutých termínov. Určite odporúčam každému, kto chce svojmu klavíru vdýchnuť nový život.

Lúčky pri Kremnici

Chcel by som opísať našu skúsenosť s kúpou pianína od Ateliér Piano Šulc. Prvé pianíno sme získali z rodiny zadarmo. Bol to nástroj starý najmenej 50 rokov a dlhé roky neladený a niekoľko rokov nepoužívaný. Dali sme ho naladiť, ale ladenie vydržalo iba do ďalšieho dňa. Vedel som, že nástroj je zanedbaný a nebude stačiť iba naladenie ale bude nutná aj komplexná renovácia. Dostali sme referenciu na pána Šulca. Navštívil nás, pianíno naladil, ale opravu ohodnotil ako nerentabilnú.

Rozhodli sme sa, že kúpime pre syna nový klavír. Pôvodne sme chceli kupovať nový, ale vzhľadom na cenu pripadali pre nás do úvahy iba nástroje produkované v Číne pod pôvodne "československými" značkami. Našťastie sme už mali nejaké informácie od známych aj pána Šulca o krátkej životnosti týchto nástrojov a životnosti a možnosti opráv a renovácií nástrojov od renomovaných výrobcov.

Začali sme teda vyberať na základe inzerátov v okolí nášho bydliska používané nástroje. Oslovili sme aj pána Šulca z Atelier Piano a dohodli si stretnutie. Bol veľmi ochotný nám vysvetliť všetky naše otázky a dať cenné rady a skúsenosti. Navštívili sme ho v jeho ateliéri, kde syn mohol vyskúšať niekoľko nástrojov, ktoré už boli po kompletnej renovácii. Videli sme aj nástroje počas renovácie a vysokú kvalitu a odbornú renováciu starších nástrojov. Nakoniec sme sa dohodli na kúpe pianína Petrof.

V cene sme mali dovoz, doladenie a po troch mesiacoch znova kontrolu a naladenie. Odvtedy ho dávame pravidelne naladiť cca raz za 1 až 1,5 roka. V cene sme dostali aj 3 ročnú záruku na mechaniku a 5 ročnú na nástroj, čo považujem za nadštandardnú službu. Syn používa toto pianíno pomerne intenzívne už 6 rokov k úplnej spokojnosti. Výhodou je, že aj cena takéhoto nástroja od renomovanej značky neklesá tak rýchlo ako by to bolo u rôznych nástrojov lacnej produkcie.

Žilina

Please reload

Nové pianino sme objednali v novembri v Atelier Piano Spišská Nová Ves, kde som si mohla osobne vyskúšať viacero  klavírov značky PETROF. V decembri nám pianíno  pán Šulc ochotne doviezol, skontroloval a pomohol umiestiť na vhodné miesto, kde naozaj veľmi pekne znie a pritom vyniká nádherný dizajn. Okrem toho chceme poďakovať pánovi Šulcovi za veľmi ochotný, milý a profesionálny prístup. S klavírom i službami sme na 100 percent spokojní a zároveň ho smelo  odporúčame aj iným klaviristom :)

Trebišov

Dlhodobo sme zvažovali opravu nášho pianina, ale pomohla mi práve osobná recenzia rodiny z nášho mesta, ktorá si dala pánovi Šulcovi pianino opraviť a boli veľmi spokojní. Preto s radosťou píšem aj ja túto recenziu ak sa niekto rozhoduje investovať do opravy pianina. Ja som neváhala a pána Šulca som kontaktovala. 

Som rada, že opravou pianina sme mohli dopriať dcére pianino, ktoré po oprave dostalo úplne iný-zvonivý zvuk. Pán Šulc sa venoval oprave do detailov, čo bolo po oprave pianina krásne počuť a oprava splnila našu predstavu.

Nová Baňa

Keď ma asi pred pol rokom, ako nehudobníka čakalo rozhodnutie, kde a aký akustický klavír – piano kúpiť pre moju dcéru, ktorá sa rozhodla študovať klavírnu hudbu, mal som nemalé obavy.

Rád sa aj na oveľa menšie „investície“, asi ako každý, pripravujem po všetkých stránkach, či už otázkami na odborníkov vo svojom blízkom i širšom okolí, v literatúre a samozrejme aj na internete. Veď kúpa nového piana nie je malá, ani častá a ani vôbec jednoduchá záležitosť, ktorá bežného človeka stretne raz za život a pre svoju dcéru som chcel samozrejme „najlepšie piano“.

Ale ako to už býva, čím viac rád, informácií a možností sme mali, tým väčší chaos s výberom značky, typu, veľkosti .. . Ale pri tejto našej investícii sme mali šťastie, dostali sme odporučenie na autorizovaného predajcu zn. PETROF -  fy. Atelier Piano p. Šulca. Už pri prvých jeho e-mailových radách a jeho ponukách bolo cítiť, že sme asi dobre „trafili“, no a po osobnom stretnutí so sympatickým p. Šulcom a asi hodine otázok a odpovedí, sme mali s manželkou a dcérou zrazu „jasno“ a boli sme rozhodnutí. Skutočná odbornosť p. Šulca za ktorou doslova „trčí“ dlhoročná prax, nás v našom rozhodovaní zrazu jednoducho a nenútene usmernili tak, ako sme to ako neodborní zákazníci potrebovali. Ďalej to bolo už jednoduché, po výbere konkrétneho piana Petrof bol jeho nákup cez Atelier Piano promptne vybavený, piano rýchlo a bezpečne dovezené a p. Šulcom odborne nastavené a naladené. Výsledkom je naša skutočná spokojnosť a radosť z kvalitného a nádherného hudobného nástroja, ktorému sa teší nie len naša klaviristka, ale celá naša rodinka. Ešte som takto neodporúčal žiadneho predajcu, ale u fy. Atelier Piano to urobiť  musím. Pán Šulc a jeho Atelier Piano je skutočne firma, ktorej oprávnene patria všetky recenzné hviezdičky a akú by som chcel stretnúť pri všetkých našich nákupoch.

Nitra

Please reload

Výborná kvalita práce (zameranie na detail), odbornosť, skvelá komunikácia. Od prvého telefonátu, nacenenia opravy až po dovoz a zabezpečenie vynesenia do bytu šlo o korektnú spoluprácu. Veľmi u pána Šulca oceňujem prístup k práci, ktorá sa v dnešnej dobe tak často nevidí. Jeho zanietenosť a šikovné ruky spravili zo starého pianína jeden výstavný kus, ktorý pôvodní majitelia ani nespoznali.

Košice

Pán Šulc nám poskytuje svoje služby  už dlhšie obdobie. Doteraz sa jednalo len o pravidelné ladenie. Na 50 ročnom piane však bolo potrebné urobiť generálku, ktorú tiež urobil k našej veľkej spokojnosti. Zasvätil nás do problematiky starostlivosti o nástroj ,vysvetlil možný postup ,ponúkol vyhovujúci termín. Dodržal dohodnuté termíny i  cenu. Sme spokojný s jeho vystupovaním a hlavne kvalitou práce čo ocenia  príležitostný hráči i tí náročnejší

Kremnica

Kupovali sme klavír pre nášho 8 ročného syna a p. Šulc nám bol doporučený našim p. učiteľom klavíra. Mali sme záujem o starší klavír a osobne sme si ho išli pozrieť do ateliéru v SNV. Prístup p. Šulca bol veľmi príjemný a profesionálny, dopodrobna nám ho ukázal a vysvetlil nám všetky zásahy a opravu. Zaistil nám aj dopravu do Žiliny a potom prišiel klavír opätovne naladiť. A hoci je nástroj starší, má veľmi pekný zvuk a dobre sa na ňom hrá.

Pri kúpe klavíra či už nového alebo staršieho by som p. Šulca určite odporúčala.

Žilina

S pánom Šulcom som sa spoznal pri generálnej oprave môjho pianína Petrof, ktoré bolo postavené začiatkom 20. storočia a zdedil som ho po starej mame. Dá sa povedať, že tento nástroj ma sprevádza od mojich prvých krôčikov po klávesnici až do dnešného dňa. Pôvodne som si myslel, že ho dôverne poznám – najmä jeho limity. Zároveň je nutné dodať, že v priebehu desaťročí nebol po technickej stránke okrem ladenia vôbec udržiavaný. Pán Šulc ma odbornými argumentmi presvedčil o tom, že doňho dokáže vdýchnuť nový život. Priznávam, že som nemal veľké očakávania. Výsledok generálnej opravy ma však v pozitívnom zmysle doslova šokoval. Nikdy som netušil, že v mojom starom klavíri sa dokáže skrývať taká široká farebná škála a je schopný vytvoriť nádherný a mimoriadne kultivovaný zvuk, ktorému sa mnohé moderné pianína nedokážu ani len priblížiť.

Pán Šulc na Súkromnom konzervatóriu v Nitre pravidelne udržiava a ladí klavíry, s ktorými prichádzam dennodenne do kontaktu. Len málo škôl tohto typu sa môže pochváliť tak kvalitne udržiavanými nástrojmi. Pána Šulca poznám ako naslovovzatého odborníka, detailistu a človeka s veľkou vášňou pre svoje povolanie. Jeho prácu môžem všetkým iba vrelo odporučiť.

Nitra

Hľadal som na internete pianína PETROF , ktoré by mi vyhovovali kvalitou a cenou. Náročná bola orientácia v cenách. Z internetovej stránky výrobcu klavírov  PETROF som našiel kontakt na Slovenského predajcu, firmu Atelier Piano. Oslovili sme pána Šulca, dohodli sme si termín a vycestovali do firmy Atelier Piano v Spišskej Novej Vsi.  Prístup pána Šulca je veľmi dobrý je pohostinný, slušný, nie je nátlakový čo niektorý predajcovia robia. Pokiaľ som mal otázky všetko mi vysvetlil, dovolil mi odskúšať rôzne pianína aj krídla, takto som mohol počuť a porovnať zvuk čo na mňa zapôsobilo neskutočne dobre. Kúpili sme pianíno  PETROF P 118 G2. Cestu, ktorú sme absolvovali do Spišskej Novej Vsi stála za to,som veľmi spokojný!  Odporúčam Atelier Piano aj pána Šulca všetkým záujemcom  Petrofu :)  Môj dojem z firmy Atelier Piano je na stopercentnú spokojnosť.

Martin

Bratislava

Po návšteve Atelier Piano v Spišskej Novej Vsi sme sa s manželkou rozhodli kúpiť nové pianíno PETROF P118 S1 ( biely vysoký lesk, strieborné kovania). Okrem toho, že tento nástroj vyzerá veľmi elegantne a moderne, tak ma zaujal hlavne po zvukovej stránke. Po dovezení nástroja k nám domov ho pán Šulc pripravil k okamžitému používaniu. Samozrejme nástroj sa musel aklimatizovať cca 8 týždňov, ale zhruba po 6 týždňoch nástroj začal meniť zvuk, a to k lepšiemu. Doslova ten zvuk "rozkvitol". Basové tóny začali získavať hĺbku a diskant začal nádherne " zvoniť". Je úžasné, aké zvukové možnosti ponúka tento "bytový" nástroj. Ja sám som mal možnosť hrať na nespočetnom množstve nástrojoch ( som pedagóg ZUŠ a korepetítor), takže mám s čím porovnávať. Tento nástroj mi neustále  vyráža dych. Musím podotknúť, že namiesto štandardných továrenských kladiviek, som si dal namontovať kladivka značky ABEL ( vysoká kvalita), čo má veľmi priaznivý účinok na zvuk. Aby som mohol  v panelovej bytovke cvičiť do neskorých nočných hodín, nechal som si fabricky namontovať moderný AdSilent systém tzv. "Tichý klavír" . Ide o moderný systém s opticky snímaným pohybom kláves. Pri aktivácií tohto elektronického systému kladivka neudierajú na struny, ale sú lištou zastavené tesne pred úderom na struny. Elektronický zvuk z AdSilent systému sa prenáša do slúchadiel. Úžasné na tom je, že to vôbec nemá vplyv na samotnú tvrdosť klaviatúry, dá sa to spárovať so smartfónom a v nastaveniach sa dajú ešte rôzné veci doladiť ( čo sa týka zvuku, efektov...) Čo sa týka samotného pána Šulca, je to veľký odborník vo svojom remesle, a naozaj sa vyzná. Nepíšem to len na základe môjho nástroja. S prácou pána Šulca sa stretávam už niekoľko rokov, nakoľko je na našej ZUŠ technikom a ladičom. Jeho práca je vysoko kvalitná, preto som sa aj ja sám rozhodol riešiť kúpu môjho nástroja práve cez jeho firmu.

Miro

Kysucké Nové Mesto

Please reload

Richard Šulc

Agátová  1927/2

052 01, Spišská Nová Ves

Adresa:

Richard Šulc

Mob.:  +421 905 507 317

Mail :  sulc @ atelierpiano.sk

Kontakt: