Petrof P 125 limited

Petrof P 125 limited Atelier Piano
 • Pianino P 125 limited edition  bolo navrhnuté a vyrobené pri príležitosti 150.výročia firmy PETROF. Konštrukcia pianína je zhodná s modelom     P 125 F1 pričom skriňa pianína je zdobená vzácnou dyhou ZIRICOTE ktorá sa ťaží iba v Belize. Exkluzivitu zvýrazňuje znak levíčaťa ktoré bolo pou-žité na unikátnych nástrojoch už za prvej republiky. Každý nástroj tejto limitovanej série má svoje číslo, ktoré je umiestnené na krycej lište. V tejto exkluzívnej sérii bolo vyrobených iba 50 pianín. Mimoriadny záujem z celého sveta  vypredal túto výnimočnú kolekciu pianín ešte pred jej dokončením !!

 • Náš sen vystavovať jeden exemplár z tejto limitovanej série pianín na Slovensku u nás v Atelier Piano sa bohužiaľ  pre mimoriadny zberateľ-ský  záujem nesplnil . 

a - 585 mm

b - 1250 mm

Výška - 1463 mm

Váha – 209 kg

 Petrof  P 125  Venice

Petrof P 125 Venice Atelier Piano
 • Pianíno  Venice  je postavené na modely pianína P 125 M1, ktoré dotvára  atmosféru a súčasne i históriu priamo z hlbín Benátok. K výrobe pianína je použitá  pravá benátska dyha z veľmi  starých  podzemných nosníkov, na ktorých boli Benátky postavené. Pestré  zafarbenie dreva s prasklina-mi dopomohli  fazete rustikálny vzhľad benátskeho mesta na vode s ich symbolom - gondolami, brázdiacimi po stáročia vody  Benátskeho zá-livu. Odborníci spoločnosti PETROF využívajú svoj výhradný obchodný kontakt a nakupujú tuto vzácnu a pozoruhodnú  dyhu, aby podčiarkli už i tak mimoriadny charakter svojich pianin .  Dubové trámy boli dlhé roky v extrémnych podmienkach benátskych hlbín a teraz  vystupujú na povrch vo svojej najelegantnejšej forme - ako súčasť  pianín PETROF.

a - 585 mm

b - 1254 mm

Šírka - 1454 mm

Váha – 210 kg

 Petrof  P 125  Palisander

PETROF P 125 Palisander Atelier Piano
 • Pianíno Palisander je postavené na modely pianína P125 F1. Palisander  je žiadaným materiálom v sochárstve, rezbárstve, viac ako 200 rokov sa z  jeho masívnej dyhy vyrába vzácny prvotriedny nábytok, prípadne ex-kluzívne obloženie v luxusných interiéroch. Palisandrove drevo je naj-viac spájané s obdobím vlády francúzskych kráľov  Ludvíka XIV. a Ludví-ka XV. S veľkou obľubou ho používali i v klasickom anglickom nábytkár-stve 18. storočia.Palisander rastie predovšetkým v Brazílii. Jeho atraktív-ne jadrové drevo má výrazne čiarovo žilovú kresbu v odtieňoch fialkovo červenej až zlatohnedej a práve  to ozvláštňuje model tohto pianína z ra-dy Special Collection.

PETROF P 125 Palisander Atelier Piano

a - 585 mm

b - 1250 mm

Výška - 1463 mm

Váha – 209 kg

 Petrof  P 125  Myrtle

 • Pianíno Myrtle je postavené na modely P 125 M1. Čiernu farbu a vysoký lesk tohto modelu ozvláštňuje netradičná dyha z koreňa myrty. Myrta je vzácna krovinatá rastlina, ktorá sa vyskytuje hlavne v  Stredomorí. Má veľmi zaujímavú kresbu s čiernymi prvkami, pri pohľade z rôznych strán vytvára  množstvo krásnych obrazcov. Farebný tón koreňovej kresby prechádza od svetlohnedej so zlatým nádychom, cez  tmavo hnedú, až čiernu farbu. Myrta obecná bola u Grékov a Rimanov posvätená bohy-ňou lásky. Dodnes sú  kúsočky myrty symbolom krásy a mladosti, často veľmi obľúbeným prvkom pri svadobných obradoch. Výnimočná drevina myrta dodáva obľúbenému okrúhlemu a romantickému tónu pianín ďalší inšpiratívni rozmer.

a - 585 mm

b - 1254 mm

Šírka - 1454 mm

Váha – 210 kg

 Petrof  P 125  Bubinga

Petrof P 125 Bubinga Atelier Piano

Exotická bubinga je tvrdé a ťažké drevo, ktoré rastie prevažne v západnej Af-rike - Kamerunu, Gabonu a Pobreží slonoviny. Pre svoju výrazne ružovo čer-venú, až burgundskú a purpurovú farbu býva označovaná ako african rose-wood (Dalbergia). Po vysušení je bubinga tvarovo veľmi stabilná a má krás-nu kresbu, ktorú vyhladzujeme do vysokého lesku. Najúžasnejšie dyhy sú známe ako kevasingo a je pre ne typické extravagantné žilkovanie. V spojení s čiernym vysokým leskom pianína P125 M1 je bubinga rovnako  úchvatná ako tóny, ktoré sa šíria z tohto umeleckého nástroja.

Petrof P 125 Bubinga Atelier Piano

a - 585 mm

b - 1254 mm

Šírka - 1454 mm

Váha – 210 kg

 Petrof  P 125  Tineo

Petrof P 125 Tineo Atelier Piano
 • V rade Special Collection vyniká pianíno Tineo svojim exotickým vzhľa-dom. Tineo je vzácne, jedinečné a nenapodobiteľné drevo. Používa sa v bytovej architektúre pre výrobu luxusného nábytku ale tiež v automobi-lovom a bižutérnom priemysle. Pôvodom pochádza z Južnej Ameriky, predovšetkým z Argentíny a Chile. Jeho farba prechádza od ružovej a červenej až k mäkkým hnedým tónom. Dekoratívnym vzorom sú potom tmavo hnedé až čierne žily, ktoré dokonale korešpondujú s čiernou, vy-soko lesklou povrchovou úpravou nášho pianína P 125 F1.                   Tento náš model takto vyniká nie len farebným vyváženým tónom, ale i rovnako úchvatným exotickým vzhľadom.

Petrof P 125 Tineo Atelier Piano

a - 585 mm

b - 1250 mm

Výška - 1463 mm

Váha – 209 kg

 Petrof  P 125  Lion -  Cut Crystal

Petrof P 125 Lion Cut Cystral Atelier Piano
 • Na pianíne Lion- Cut Crystal je dominantný emblém leva, ktorý vybrúsili a vypieskovali do lešteného kusu krištáľového skla odborníci firmy Las-vit. Všetky práce sú vykonané ručne. Blok špeciálne taveného skla musí byť bez najmenšieho kazu. Okrem emblému leva ozdobujeme pianíno vloženými mosadznými prúžkami, ktoré ručne opracujeme, brúsime, leštíme a lakujeme. Model Lion - Cut Crystal postavený na modely P 125 F1 je príkladom precíznej súhry dreva a kryštálu. Spája tradičné a slávne obory českého priemyslu - klavírnictvo a sklárstvo.

a - 585 mm

b - 1250 mm

Výška - 1463 mm

Váha – 209 kg

 Petrof  P 125  Stardust Lion

Petrof P125 G1 Stardust Lion Atelier Piano
 • Na modely P 125 G1 Stardust Lion vás na prvý pohľad zaujme emblém leva vyfrézovaného na vrchnom rámčeku pianína. Frézované hrany ručne far-bíme a plochu pokrývame kryštálmi najkvalitnejšieho českého kryštálu firmy Preciosa. Kryštály dodávajú pianínu Stardust Lion luxusný a trb-lietavý dizajn. Každý jednotlivý kryštál sa upravuje a leští do diamanto-vého efektu, aby sa v prirodzenom i umelom svetle dokonale blýskal. Kryštály sa vyrábajú v rôznych farebných odtieňoch ale i v pokovovaných variantách. Vďaka kovovej vrstve v striebornom prípadne zlatom preve-dení sa emblém blýska ešte viac. Výhodou transparentných kamienkov je široké farebné svetelné spektrum, ktoré dotvára jedinečnosť tohto pianína.

a - 585 mm

b - 1250 mm

Šírka - 1463 mm

Váha – 209 kg

Richard Šulc

Agátová  1927/2

052 01, Spišská Nová Ves

Adresa:

Richard Šulc

Mob.:  +421 905 507 317

Mail :  sulc @ atelierpiano.sk

Kontakt: