Petrof P 125 Limited Edition

Petrof P 125 limited Atelier Piano
 • Pianino P 125 Limited Edition  bolo navrhnuté a vyrobené pri príležitosti 150.výročia firmy PETROF. Konštrukcia pianína je zhodná s modelom     P 125 F1 pričom skriňa pianína je zdobená vzácnou dyhou ZIRICOTE ktorá sa ťaží iba v Belize. Exkluzivitu zvýrazňuje znak levíčaťa ktoré bolo pou-žité na unikátnych nástrojoch už za prvej republiky. Každý nástroj tejto limitovanej série má svoje číslo, ktoré je umiestnené na krycej lište. V tejto exkluzívnej sérii bolo vyrobených iba 50 pianín, ktoré boli predané ešte pred jej dokončením.

 • Náš sen vystavovať jeden exemplár z tejto limitovanej série pianín na Slovensku u nás v Atelier Piano sa bohužiaľ  pre mimoriadny zberateľ-ský  záujem nesplnil . 

a - 585 mm

b - 1250 mm

Výška - 1463 mm

Váha – 209 kg

 Petrof  P 125  Venice

Petrof P 125 Venice Atelier Piano
 • Pianíno  Venice  je postavené na modely pianína P 125 M1, ktoré dotvára  atmosféru a súčasne i históriu priamo z hlbín Benátok. K výrobe pianína je použitá  pravá benátska dyha z veľmi  starých  podzemných nosníkov, na ktorých boli Benátky postavené. Pestré  zafarbenie dreva s prasklina-mi dopomohli  fazete rustikálny vzhľad benátskeho mesta na vode s ich symbolom - gondolami, brázdiacimi po stáročia vody  Benátskeho zá-livu. Odborníci spoločnosti PETROF využívajú svoj výhradný obchodný kontakt a nakupujú tuto vzácnu a pozoruhodnú  dyhu, aby podčiarkli už i tak mimoriadny charakter svojich pianin .  Dubové trámy boli dlhé roky v extrémnych podmienkach benátskych hlbín a teraz  vystupujú na povrch vo svojej najelegantnejšej forme - ako súčasť  pianín PETROF.

a - 585 mm

b - 1254 mm

Šírka - 1454 mm

Váha – 210 kg

 Petrof  P 125  Palisander

PETROF P 125 Palisander Atelier Piano
 • Pianíno Palisander je postavené na modely pianína P125 F1. Palisander  je žiadaným materiálom v sochárstve, rezbárstve, viac ako 200 rokov sa z  jeho masívnej dyhy vyrába vzácny  prvotriedny nábytok, prípadne ex-kluzívne obloženie v luxusných interiéroch. Palisandrove drevo je naj-viac spájané s obdobím vlády francúzskych kráľov  Ludvíka XIV.  a Lud-víka XV.  S veľkou obľubou ho používali i v klasickom anglickom nábyt-kárstve  18. storočia. Palisander rastie predovšetkým v Brazílii. Jeho atraktívne jadrové drevo má výrazne čiarovo žilovú kresbu v odtieňoch fialkovo červenej až zlatohnedej a práve  to ozvláštňuje model tohto pianína z rady Special Collection.

PETROF P 125 Palisander Atelier Piano

a - 585 mm

b - 1250 mm

Výška - 1463 mm

Váha – 209 kg

 Petrof  P 125  Myrtle

 • Pianíno Myrtle je postavené na modely P 125 M1. Čiernu farbu a vysoký lesk tohto modelu ozvláštňuje netradičná dyha z koreňa myrty. Myrta je vzácna krovinatá rastlina, ktorá sa vyskytuje hlavne v  Stredomorí. Má veľmi zaujímavú kresbu s čiernymi prvkami, pri pohľade z rôznych strán vytvára  množstvo krásnych obrazcov. Farebný tón koreňovej kresby prechádza od svetlohnedej so zlatým nádychom, cez  tmavo hnedú, až čiernu farbu. Myrta obecná bola u Grékov a Rimanov posvätená bohy-ňou lásky. Dodnes sú  kúsočky myrty symbolom krásy a mladosti, často veľmi obľúbeným prvkom pri svadobných obradoch. Výnimočná drevina myrta dodáva obľúbenému okrúhlemu a romantickému tónu pianín ďalší inšpiratívni rozmer.

a - 585 mm

b - 1254 mm

Šírka - 1454 mm

Váha – 210 kg

 Petrof  P 125  Bubinga

Petrof P 125 Bubinga Atelier Piano

Exotická bubinga je tvrdé a ťažké drevo, ktoré rastie prevažne v západnej Afrike - Kamerunu, Gabonu a Pobreží slonoviny. Pre svoju výrazne ružovo červenú, až burgundskú a purpurovú farbu býva označovaná ako african rosewood (Dalbergia). Po vysušení je bubinga tvarovo veľmi stabilná a má krásnu kresbu, ktorú vyhladzujeme do vysokého lesku. Najúžasnejšie dyhy sú známe ako kevasingo a je pre ne typické extravagantné žilkovanie. V spojení s čiernym vysokým leskom pianína P125 M1 je bubinga rovnako  úchvatná ako tóny, ktoré sa šíria z tohto umeleckého nástroja.

Petrof P 125 Bubinga Atelier Piano

a - 585 mm

b - 1254 mm

Šírka - 1454 mm

Váha – 210 kg

 Petrof  P 125  Tineo

Petrof P 125 Tineo Atelier Piano
 • V rade Special Collection vyniká pianíno Tineo svojim exotickým vzhľa-dom. Tineo je vzácne, jedinečné a nenapodobiteľné drevo. Používa sa v bytovej architektúre pre výrobu luxusného nábytku ale tiež v automobi-lovom a bižutérnom priemysle. Pôvodom pochádza z Južnej Ameriky, predovšetkým z Argentíny a Chile. Jeho farba prechádza od ružovej a červenej až k mäkkým hnedým tónom. Dekoratívnym vzorom sú potom tmavo hnedé až čierne žily, ktoré dokonale korešpondujú s čiernou, vy-soko lesklou povrchovou úpravou nášho pianína P 125 F1.                   Tento náš model takto vyniká nie len farebným vyváženým tónom, ale i rovnako úchvatným exotickým vzhľadom.

Petrof P 125 Tineo Atelier Piano

a - 585 mm

b - 1250 mm

Výška - 1463 mm

Váha – 209 kg

 Petrof  P 125  Lion -  Cut Crystal

Petrof P 125 Lion Cut Cystral Atelier Piano
 • Na pianíne Lion- Cut Crystal je dominantný emblém leva, ktorý vybrúsili a vypieskovali do lešteného kusu krištáľového skla odborníci firmy Lasvit. Všetky práce sú vykonané ručne. Blok špeciálne taveného skla musí byť bez najmenšieho kazu. Okrem emblému leva ozdobujeme pianíno vloženými mosadznými prúžkami, ktoré ručne opracujeme, brúsime, leštíme a lakujeme. Model Lion - Cut Crystal postavený na modely P 125 F1 je príkladom precíznej súhry dreva a kryštálu. Spája tradičné a slávne obory českého priemyslu - klavírnictvo a sklárstvo.

a - 585 mm

b - 1250 mm

Výška - 1463 mm

Váha – 209 kg

 Petrof  P 125  Stardust Lion

Petrof P125 G1 Stardust Lion Atelier Piano
 • Na modely P 125 G1 Stardust Lion vás na prvý pohľad zaujme emblém leva vyfrézovaného na vrchnom rámčeku pianína. Frézované hrany ručne far-bíme a plochu pokrývame kryštálmi najkvalitnejšieho českého kryštálu firmy Preciosa. Kryštály dodávajú pianínu Stardust Lion luxusný a trb-lietavý dizajn. Každý jednotlivý kryštál sa upravuje a leští do diamanto-vého efektu, aby sa v prirodzenom i umelom svetle dokonale blýskal. Kryštály sa vyrábajú v rôznych farebných odtieňoch ale i v pokovovaných variantách. Vďaka kovovej vrstve v striebornom prípadne zlatom preve-dení sa emblém blýska ešte viac. Výhodou transparentných kamienkov je široké farebné svetelné spektrum, ktoré dotvára jedinečnosť tohto pianína.

a - 585 mm

b - 1250 mm

Šírka - 1463 mm

Váha – 209 kg

Richard Šulc

Agátová  1927/2

052 01, Spišská Nová Ves

Adresa:

Richard Šulc

Mob.:  +421 905 507 317

Mail :  sulc @ atelierpiano.sk

Kontakt: