top of page
Slovenský autorizovaný predajca PETROF, Atelier Piano, Ladenie klavirov a pianín, Oprava klavírov a pianín, Servis klavírov a pianín, Richard Šulc, mada music, melody shop, piano servis, Drnek piana, Petrof, Hudobné nástroje, Hudobniny, akcia, zadarmo, výhodný nákup, zľava, výpredaj, Muzikus, pianos, Koňuch, klavire eu, muziker, sťahovanie klavirov, bazar, bazos, pirický, opravy hudobných nástrojov, Antonín Petrof, Kizak, Bujnovska, Matovič, Balog, Hupka klavir, Piano studio,
Ladenie
 • Atelier Piano – Richard Šulc aktívne spolupracuje:

 • ZUŠ kami, SZUŠ a ich pobočkami.

 • Na príprave koncertov v SNG Kaštieľ STRÁŽKY, Zámocký hotel GALICIA NUEVA.

 • Na príprave koncertov v Múzeu klávesových nástrojov v Letohrádku Dardanely  Markušovce.

 • Na príprave koncertov v Kultúrnych centrách rôznych miest Slovenska.

 • Na príprave koncertného klavíra na medzinárodnom hudobnom festivale Indian Summer in Levoča (Levočské Babie Leto)

 

   -  Nepravidelná príprava koncertných nástrojov v televíznych reláciách RTVS, muzikály, hudobné prehliadky a súťaže.

   -  Ladenie klavíra v nahrávacom štúdiu Wisła v Poľsku. Nezabudnuteľný dvojdňový pobyt  s jazzovým AMC TRIO.  (Peter Adamkovič – klavír,                 Martin Marinčák – kontrabas a Stano Cvanciger – bicie nástroje )    AMC Trio  pôsobí na domácich i zahraničných fórach s renomovanými hosťami                    trubkári : Randy Brecker,  Michael „Patches“ Stewart,  gitaristi :  Ulf Wakenius,  Philip Catherine. 

 • ZDARMA prvé ladenie po kúpe nového i zánovného pianína alebo klavíra  v obchode Atelier Piano.

  CENA  ZA  LADENIE :   

 • Cyklické ladenie pianín a klavírov v domácnosti a na školách - 65,-€ / ks   ( mimo Spišskej N. Vsi + cestovné 0,40 € / km )

 • Dlhodobo neladené staršie pianína a klavíri je potrebné najprv obhliadnuť. Zistiť do akej miery je rozladenie nástroja mimo normu A 440 Hz V prípade veľkého rozladenia nebude momentálne naladenie nástroja stabilné. Často je potrebné ladenie opakovať. Všetky úkony a samo-zrejme i cena za ladenie starších dlhodobo neladených nástrojov je individuálna.  Niekomu stačí nástroj celkovo zladiť a neriešiť výšku naladenia. Niekto potrebuje naladenie klavíra pre študenta spevu, pre potreby korepetítora, do zoskupenia viacerých nástrojov, alebo na kon-certnú frekvenciu 442 Hz. )

Sála Letohrádku Dardanely
         v Markušovciach     

Drevený artikulárny kostol
           v Kežmarku

Medzinárodný hudobný festival LBL
v Levoči     

GALICIA  NUEVA - Zámocký hotel
v Halíči

Slov. národná galéria-Kaštieľ  STRÁŽKY 
v Spišskej Belej - Strážky     

Bösendorfer 250, 92 klávesový, Richard Šulc, mada music, melody shop, piano servis, piano Petrof, piano-predaj, Drnek piana, Petrof, Hudobné nástroje, Predajňa hudobných nástrojov, Hudobniny, akcia, zadarmo, výhodný nákup, zľava, výpredaj, ptima, Pavol Tima, Muzikus, pianos, Koňuch, klavire eu, muziker, sťahovanie klavírov, bazár, bazos, pirický, opravy hudobných nástrojov, Antonín Petrof, Kizak, Bujnovska, Matovič, Balog, Hupka klavír, Piano studio, výpredaj, klavírne krídlo, klavír pre začiatočníkov, klavír na predaj, muzikant, najpredávanejší klavír, akustický klavír, digitálne piano, klavír a klávesové nástroje, strunové nástroje, údržba klavírov, ošetrovanie klavírov, Atelier Piano, Ladenie klavírov a pianín, Oprava klavírov a pianín, Servis klavírov a pianín, Poprad, Svit, Liptovský Mikuláš, Gelnica, Levoča, Rožňava, Ladenie klavírov Prešov, Ladenie klavírov Košice, Revúca, Tisovec, YAMAHA, KAWAI,

Školenie na ladenie pianín a klavírov.

Z vlastnej praxe viem, že každá značka klavírov si vyžaduje iný prístup v ladení. Pokiaľ ladič podcení originalitu a jedinečnosť modelových rád pianín a klavírov výsledkom môže byť  sklamanie zo straty napríklad bohatého tónu ale i celkovej zvukovej živosti nástroja.

Vďaka synovi ktorý je klavírny technik Piano & Art Galerie Hainburg an der Donau som často konfrontovaný s rozdielnosťou v prístupu v ladení nástrojov značiek PETROF, STEINWAY, YAMAHA, BLŰTNER ale i napríklad Bösendorfer. 

Nakoľko som majiteľom koncertného klavíra B­ösendorfer model 250 zaujímalo ma, ako správne naladiť originálny klavír s neštandardným počtom 92 tónov. Opäť ďakujem synovi za sprostredkovaný kontakt s koncertným ladičom klavírov z Viedenskej Opery. Veľmi poučné a praktické stretnutie. Veď stará múdrosť hovorí "V remesle vidieť a počuť je viac, ako s nepo-rozumením 100 krát čítať "! 

Úcta a rešpekt všetkým, ktorí sa s neutíchajúcim záujmom venujú profesii ladiča klavírov na najvyššej úrovni. Je to fascinujúci svet často skvelých muzikantov - klaviristov.

bottom of page